Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kärra KIF

Följ

Kärra KIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Maj 2023

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.18
    • Heldag

      Tuvecupen P14

    • 10:30

      Träning P11


      12:00
    • 10:30

      Partille IF FK Vit (hemma) P13


      12:30
    • 10:30

      Match Kärra KKIF Blå - Partille IF Vit P13


      11:30
    • 12:00

      IFK Björkö (hemma) F14/15


      14:00
    • 13:00

      Öckerö IF (hemma) F14/15


      15:00
    • 14:30

      Hjuviks AIK Vit (borta) P12


      16:30
    • 15:45

      Hjuviks AIK Blå (borta) P12


      17:45
    • 17:00

      Ahlafors IF (hemma) P12


      19:00
    • 18:30

      Träning P10


      20:00
    • 18:30

      Träning Yngre Damjunior


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 2Tis
    • 17:00

      Träning F13


      18:30
    • 17:00

      Träning F12


      18:30
    • 17:00

      Träning F11


      18:30
    • 17:30

      IK Zenith P2014 Röd (borta) P14


      19:30
    • 17:30

      IK Zenith P2014 Blå (borta) P14


      19:30
    • 18:30

      Träning Damjunior


      20:00
    • 18:30

      Träning P11


      20:00
    • 18:30

      Träning A-lag Herr


      20:00
    • 20:15

      Inter Linné IF (hemma) C-lag Herr


      21:55
  • 3Ons
    • 16:45

      Träning Yngre Herrjunior


      18:30
    • 17:00

      Träning Damjunior


      18:30
    • 17:00

      Träning P13


      18:30
    • 18:30

      Sandarna BK Svart (hemma) P10


      20:30
    • 18:30

      Torslanda IK 4 (hemma) P14


      20:30
    • 18:30

      Torslanda IK 3 (hemma) P14


      20:30
    • 18:30

      Träning P11


      20:00
    • 18:30

      Träning P10


      20:00
  • 4Tor
    • 17:00

      Träning P10


      18:30
    • 17:00

      Träning F11


      18:30
    • 17:20

      Träning P15


      18:30
    • 17:30

      Torslanda IK Rosa (hemma) F14/15


      19:30
    • 18:30

      Träning P12


      20:00
    • 18:30

      Träning F09


      20:00
    • 18:30

      Träning A-lag Herr


      20:00
    • 18:30

      Träning Yngre Damjunior


      20:00
    • 20:00

      Träning C-lag Herr


      21:30
    • 20:00

      Träning Damjunior


      21:30
    • 20:15

      Landvetter IS Grön (borta) P08


      22:15
  • 5Fre
    • 16:00

      Träning F13


      17:00
    • 16:45

      Träning Yngre Herrjunior


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning F12


      18:30
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 18:30

      GAIS Grön (hemma) P13


      20:30
    • 19:00

      Götaholms BK (hemma) A-lag Herr


      21:00
    • 20:15

      Onsala BK (hemma) Damjunior


      22:15
  • 6Lör
    • 09:15

      Träning Fotbollslekis


      10:30
    • 09:20

      Träning P15


      10:30
    • 10:30

      Träning Damjunior


      12:00
    • 10:30

      Träning P08


      12:00
    • 10:30

      Träning P16


      12:00
    • 12:00

      IF Warta Svart (borta) P11


      14:00
    • 12:00

      Öckerö IF Svart (hemma) P12


      14:00
    • 12:00

      Kungälvs FF Grön (hemma) F11


      14:00
    • 13:15

      IF Warta Vit (borta) P11


      15:15
    • 13:15

      Eriksbergs IF 1 (hemma) P12


      15:15
    • 13:15

      Kungälvs FF Vit (hemma) F11


      15:15
    • 14:00

      Hjuviks AIK Vit (borta) F14/15


      16:00
    • 14:00

      Brämaregårdens FC (borta) F12


      16:00
    • 14:30

      Eriksbergs IF 2 (hemma) P12


      16:30
    • 15:00

      Hjuviks AIK Blå (borta) F14/15


      17:00
  • 7Sön
    • 08:00

      Öjersjö Cup 2023 P14


      16:00
    • 09:00

      P15 Hisingen/Öckerö (hemma) P15


      12:00
    • 10:30

      Träning P12


      12:00
    • 12:00

      Hovås Billdal IF 1 (hemma) P10


      14:00
    • 12:00

      Träning F16/17


      13:00
    • 12:15

      Eriksbergs IF 1 (borta) P13


      13:15
    • 13:00

      Ytterby IS Röd (borta) Yngre Damjunior


      15:00
    • 13:30

      Vallens IF (hemma) F13


      15:30
    • 13:45

      Partille IF FK (hemma) P10


      15:45
    • 14:30

      Öckerö IF Vit (borta) P10


      16:30
    • 15:15

      IK Zenith Röd (borta) P11


      17:15
    • 15:30

      Ahlafors IF (hemma) Yngre Herrjunior


      17:30
    • 15:45

      Lundby IF (borta) F09


      17:45
    • 15:45

      Näsets SK 1 (borta) P13


      17:45
    • 17:00

      Näsets SK 2 (borta) P13


      19:00
  • 8Mån
    v.19
  • 9Tis
    • 17:00

      Träning F13


      18:30
    • 17:00

      Träning F12


      18:30
    • 17:00

      Träning F11


      18:30
    • 17:00

      Träning P13


      18:30
    • 18:30

      Träning P11


      20:00
    • 18:30

      Träning A-lag Herr


      20:00
    • 20:15

      Floda BoIF Blå (hemma) P08


      22:15
  • 10Ons
    • 16:45

      Träning Yngre Herrjunior


      18:30
    • 17:00

      Träning Damjunior


      18:30
    • 17:00

      Träning P13


      18:30
    • 17:00

      Träning F16/17


      18:00
    • 17:30

      IK Zenith P2014 Gul (borta) P14


      19:30
    • 17:30

      IK Zenith P2014 Orange (borta) P14


      19:30
    • 18:30

      Lundby IF Grön (hemma) P14


      20:30
    • 18:30

      Lundby IF Vit (hemma) P14


      20:30
    • 18:30

      Träning P11


      20:00
    • 18:30

      Träning P10


      20:00
    • 19:30

      Lerums IS (borta) C-lag Herr


      21:15
  • 11Tor
  • 12Fre
    • 16:00

      Träning F13


      17:00
    • 16:45

      Träning Yngre Herrjunior


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning F12


      18:30
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 18:00

      Betalning Åsacupen P10


      00:00
    • 19:00

      Floda BoIF (borta) A-lag Herr


      21:00
  • 13Lör
    • Heldag

      Betalning Åsacupen P10

    • 09:15

      Träning Fotbollslekis


      10:30
    • 09:20

      Träning F14/15


      10:30
    • 09:20

      Träning P15


      10:30
    • 10:30

      Träning P08


      12:00
    • 10:30

      Träning P14


      11:30
    • 10:30

      Träning P16


      12:00
    • 11:30

      Ytterby IS Vit (borta) P12


      13:30
    • 11:45

      Södra Skärgårdens IK (borta) F13


      13:45
    • 12:00

      IFK Björkö (borta) P12


      14:00
    • 12:00

      Ytterby IS Vit (hemma) F12


      14:00
    • 12:00

      P13 Fotbollskalas Boka Klubblokal


      18:00
    • 12:15

      Kungälvs FF/IK Kongahälla (hemma) Damjunior


      14:15
    • 12:45

      Ytterby IS Röd (borta) P12


      14:45
    • 13:30

      Hisingsbacka FC (hemma) P11


      15:00
    • 14:00

      Älvsborg FF Röd (hemma) P11


      16:00
    • 14:00

      BK Häcken Gul (borta) F11


      16:00
    • 15:15

      BK Häcken Svart (borta) F11


      17:15
    • 15:45

      Hisingsbacka FC (hemma) P11


      17:45
  • 14Sön
    • Heldag

      Betalning Åsacupen P10

    • 10:30

      Träning P12


      12:00
    • 11:00

      BK Häcken Svart (hemma) F14/15


      13:00
    • 11:00

      BK Häcken Gul (hemma) F14/15


      13:00
    • 12:00

      Älvsborg FF Svart (hemma) P11


      14:00
    • 12:00

      Eriksbergs IF 1 (hemma) P13


      13:15
    • 13:15

      Azalea BK (hemma) F09


      15:15
    • 13:15

      Eriksbergs IF 2 (hemma) P13


      15:15
    • 14:30

      IF Warta Svart (hemma) P13


      16:30
    • 15:30

      Sävedalens IF Svart (borta) Yngre Herrjunior


      17:30
    • 16:00

      Mölnlycke IF Röd (borta) P10


      18:00
    • 17:30

      IF Mölndal Fotboll Vit (borta) Yngre Damjunior


      19:30
  • 15Mån
    v.20
    • Heldag

      Betalning Åsacupen P10

    • 17:00

      Träning P12


      18:30
    • 17:00

      Träning F09


      18:30
    • 18:30

      Träning P10


      20:00
    • 18:30

      Träning Yngre Damjunior


      20:00
    • 18:30

      Älvängens IK (borta) P10


      20:30
    • 18:30

      Träning A-lag Herr


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
  • 16Tis
    • Heldag

      Betalning Åsacupen P10

    • 17:00

      Träning F13


      18:30
    • 17:00

      Träning F12


      18:30
    • 17:00

      Träning F11


      18:30
    • 17:00

      Träning P13


      18:30
    • 18:30

      Träning Damjunior


      20:00
    • 18:30

      Träning P11


      20:00
    • 19:00

      Träning C-lag Herr


      20:30
  • 17Ons
    • Heldag

      Betalning Åsacupen P10

    • 16:45

      Träning Yngre Herrjunior


      18:30
    • 17:00

      Träning Damjunior


      18:30
    • 17:00

      Träning P13


      18:30
    • 17:00

      Träning F16/17


      18:00
    • 18:30

      Solängens BK 2 (hemma) P10


      20:30
    • 18:30

      Träning P11


      20:00
    • 18:30

      Träning P10


      20:00
    • 18:30

      Träning P14


      19:30
    • 19:45

      Askims IK Svart (borta) P08


      21:45
  • 18Tor
  • 19Fre
    • Heldag

      Betalning Åsacupen P10

    • 16:45

      Träning Yngre Herrjunior


      18:30
    • 17:00

      Träning P11


      18:30
    • 17:00

      Träning F12


      18:30
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
  • 20Lör
    • Heldag

      Betalning Åsacupen P10

    • 09:15

      Träning Fotbollslekis


      10:30
    • 09:20

      Träning F14/15


      10:30
    • 09:20

      Träning P15


      10:30
    • 10:00

      Älvängens IK Blå (borta) P11


      12:00
    • 10:00

      Öckerö IF (borta) F12


      12:00
    • 10:30

      Träning P08


      12:00
    • 10:30

      Träning P14


      12:00
    • 10:30

      Träning P16


      12:00
    • 11:15

      Älvängens IK Vit (borta) P11


      13:15
    • 12:00

      BK Skottfint (borta) P13


      14:00
    • 12:00

      Slottsskogen/Godhem IF Röd (hemma) F11


      14:00
    • 12:15

      Mossens BK (borta) Damjunior


      14:15
    • 13:15

      Surte IS FK (borta) P11


      15:15
    • 13:15

      Hönö IS Röd (hemma) P12


      15:15
    • 14:30

      Hönö IS Vit (hemma) P12


      16:30
    • 15:00

      Nol IK (borta) A-lag Herr


      17:00
    • 15:30

      Hovås Billdal IF 2 (borta) P10


      17:30
  • 21Sön
    • 00:00

      Betalning Åsacupen P10


      19:00
    • 10:30

      Träning P13


      12:00
    • 10:30

      Träning P12


      12:00
    • 12:00

      Backatorp IF 3 (borta) P14


      14:00
    • 12:00

      Träning F11


      13:30
    • 13:00

      Backatorp IF 1 (borta) P14


      15:00
    • 14:30

      Hönö IS Röd (borta) P10


      16:30
    • 14:45

      Sandarna BK Röd (hemma) P10


      16:45
    • 16:30

      Landvetter IS Röd (hemma) Yngre Herrjunior


      18:30
  • 22Mån
    v.21
    • 17:00

      Träning P12


      18:30
    • 17:00

      Träning F09


      18:30
    • 17:30

      Torslanda IK Blå (borta) F14/15


      19:30
    • 18:00

      Säve SK (borta) F14/15


      20:00
    • 18:30

      Träning P10


      20:00
    • 18:30

      Träning Yngre Damjunior


      20:00
    • 18:30

      Träning A-lag Herr


      20:00
    • 18:30

      Träning P08


      20:00
    • 18:30

      Föräldrar möte - Viktigt att alla försöker närvara P15


      19:30
    • 20:15

      Örgryte IS Fotboll 1 (hemma) Damjunior


      22:15
  • 23Tis
    • 17:00

      Träning F13


      18:30
    • 17:00

      Träning F12


      18:30
    • 17:00

      Träning F11


      18:30
    • 17:00

      Träning P13


      18:30
    • 18:30

      Träning A-lag Herr


      20:00
    • 18:30

      Träning P11


      20:00
    • 19:00

      Onsala BK (borta) Damjunior


      21:00
    • 20:15

      Johannebergs IF (hemma) C-lag Herr


      21:55
  • 24Ons
    • 16:45

      Träning Yngre Herrjunior


      18:30
    • 17:00

      Träning F16/17


      18:00
    • 17:00

      Träning Damjunior


      18:30
    • 17:15

      Öjersjö IF 1 (borta) P13


      19:15
    • 18:30

      Torslanda IK 1 (hemma) P14


      20:30
    • 18:30

      Torslanda IK 2 (hemma) P14


      20:30
    • 18:30

      Träning P11


      20:00
    • 18:30

      Träning P10


      20:00
    • 19:00

      KKIF p12 (hemma) P12


      20:00
    • 20:15

      Hovås Billdal IF Vit (hemma) P08


      22:15
  • 25Tor
  • 26Fre
    • 16:00

      Träning F13


      17:00
    • 16:45

      Träning Yngre Herrjunior


      18:30
    • 17:00

      Träning F12


      18:30
    • 17:00

      Träning P08


      18:30
    • 17:00

      Säsongsavslutning P11 P11


      20:30
    • 18:30

      Brämaregårdens FC (hemma) P14


      20:30
    • 18:30

      Lundby IF Svart (hemma) P14


      20:30
    • 19:00

      Bergsjö IF (hemma) A-lag Herr


      21:00
  • 27Lör
    • 00:00

      BK Häcken 3 (borta) F13


      02:00
    • 09:00

      Integrationssammandraget 2023 F13


      11:30
    • 09:00

      Intergationssammandraget F11


      12:00
    • 09:15

      Träning Fotbollslekis


      10:30
    • 09:20

      Träning F14/15


      10:30
    • 09:20

      Träning P15


      10:30
    • 09:45

      Integrationssammandrag (borta) P12


      12:00
    • 09:45

      Integrationssammandrag (borta) P12


      12:00
    • 10:30

      Träning Damjunior


      12:00
    • 10:30

      Träning P08


      12:00
    • 10:30

      Träning P14


      12:00
    • 10:30

      Träning P16


      12:00
    • 12:00

      Dalen/Krokslätts FF Blå (borta) P10


      14:00
    • 12:00

      Integrationssammandrag (borta) P12


      14:00
    • 12:00

      IK Kongahälla (hemma) P11


      13:30
    • 12:15

      Integrationssammandrag P13


      14:45
    • 13:30

      IK Kongahälla (hemma) P11


      15:00
    • 14:45

      Götaholms BK (hemma) P10


      16:45
    • 15:00

      Integrationssammandrag P13


      16:30
  • 28Sön
    • 10:30

      Träning P13


      12:00
    • 10:30

      Träning P12


      12:00
    • 13:00

      Azalea BK (borta) Yngre Herrjunior


      15:00
    • 13:00

      P15 Hisingen/Öckerö (hemma) P15


      18:00
    • 14:15

      Nol IK (borta) P10


      16:15
    • 14:45

      Landvetter IF 2003 Svart (hemma) Yngre Damjunior


      16:45
    • 16:30

      Lindome GIF (hemma) F09


      18:30
  • 29Mån
    v.22
  • 30Tis
    • 12:00

      Färgelanda cup 11-13/8 - Betalning & info Yngre Herrjunior


      13:00
    • 17:00

      Träning F13


      18:30
    • 17:00

      Träning F12


      18:30
    • 17:00

      Träning F11


      18:30
    • 17:00

      Träning P13


      18:30
    • 17:30

      Eriksbergs IF 1 (borta) P14


      19:30
    • 17:30

      Eriksbergs IF 2 (borta) P14


      19:30
    • 18:30

      Träning Damjunior


      20:00
    • 18:30

      Träning A-lag Herr


      20:00
    • 18:30

      Träning P11


      20:00
    • 18:30

      Sävedalens IF Röd (hemma) F11


      20:30
    • 20:15

      Utbynäs SK (hemma) C-lag Herr


      21:55
  • 31Ons
    • 16:45

      Träning Yngre Herrjunior


      18:30
    • 17:00

      Träning Damjunior


      18:30
    • 17:00

      Träning P13


      18:30
    • 17:00

      Träning F16/17


      18:00
    • 18:30

      Lundby IF Blå (hemma) P14


      20:30
    • 18:30

      Träning P11


      20:00
    • 18:30

      Träning P10


      20:00
    • 18:30

      Träning P14


      19:30
    • 19:45

      Pushers BK/Masthuggets BK (borta) A-lag Herr


      21:45
    • 20:15

      BK Häcken Svart (hemma) P08


      22:15